O nas

Działamy od 2011 roku w Poznaniu, ale obiekty przy których pracowaliśmy znajdują się w całej Polsce, a także w USA, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Litwie

Kompetencje naszej firmy dotyczą zagadnień związanych z:

Od 2011 roku bierzemy udział w certyfikacjach LEED, BREEAM, Passive House, Zielony Dom budynków w Polsce, USA, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Litwie poprzez wykonywanie modeli energetycznych i nadzorowanie zgodności instalacji HVAC z wymaganiami ASHRAE i LEED oraz wykonywanie odbiorów obiektów w zakresie zgodności z wymaganiami LEED (tzw. Commissioning LEED). 

Samodzielnie przeprowadziliśmy pierwszą w Polsce certyfikację LEED w wersji 4 na najwyższym poziomie Platinum, za co zostaliśmy uhonorowani udziałem w programie LEED Earth.

Wykonujemy analizy energetyczne dotyczące optymalizacji zużycia energii w budynkach, budynków pasywnych i niskoenergetycznych oraz badania termowizyjne i pomiary jakości powietrza. Pomagamy inwestorom, architektom i developerom w podjęciu decyzji o wyborze: technologii HVAC, materiału przegród zewnętrznych i systemu sterowania instalacją HVAC w celu minimalizacji kosztów eksploatacji. Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe właściciela Andrzeja Romanowskiego - absolwenta Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej obejmujące zarówno eksploatację systemów ciepłowniczych jaki i systemy automatyki HVAC jest cennym zasobem szczególnie przy certyfikacjach LEED, BREEAM i projektach optymalizacji energetycznej, które wymagają interdyscyplinarności. Andrzej Romanowski jest:

Drugim filarem firmy jest Tomasz Romanowski - absolwent kierunku Sustainable Building Politechniki Poznańskiej. Specjalizuje się w analizach Daylight, LCA, LCC i jest również uprawniony do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków

Pracujemy na oprogramowaniach: